Kiránduló Süni csoport

Az őszi kirándulás alkalmával Szentendrére a Skanzenbe látogattunk el a gyerekekkel.

Reggel egy emeletes busz várt minket az óvoda udvara előtt és nagyon örültek, hogy a felső szinten foglalhatták el a helyüket. Fentről még érdekesebbek voltak a közlekedő emberek, autók, átmentünk a Duna felett is.

Érkezésünk után, megettük az otthonról hozott nasik, gyümölcsök egy részét, majd a kisvonat indulásáig labdajátékot játszottunk a csoporttal.

Kisvonattal gurultunk át az amfiteátrumhoz, melynek színpadán szaladgáltunk, táncoltunk. Onnan elsétáltunk a dusnoki szélmalomhoz, ahol a régi kemencés kenyérsütés folyamatába nyertünk betekintést. Bekukucskáltunk a molnárlakásba és láttuk, hogy készülnek a lisztespadon a cipók.

Tovább haladva az úton elérkeztünk a nagykunsági állattartó tanyához, ahol megfigyelhettük a háztáji állatok tulajdonságait. Beszélgettünk arról, mit esznek, mi borítja testüket, valamint, hogy miért és hogyan tartották őket nagyszüleink idejében és manapság.

Ezután pokrócokon piknikeztünk, elfogyasztottuk az ebédet. Ebéd után folytattuk utunkat, elsétáltunk a csepregi kegyszobor mellett, megnéztük a vályogból készült tornácos parasztházakat, köztük a hajdúbagosi lakóházat, mely egy fecskerakásos épület, valamint a sükösdi lakóházat, mely a kalocsaiak szellemi öröksége.

A sétát egy nagy játszóterezéssel zártuk, így a buszozás előtt, a gyerekek még kiugrálhatták magukat a friss levegőn.

Kimerülten ültünk fel a buszra, ahol az óvodába tartó úton néhányan el is aludtak.

Mindenkinek izgalmasan telt a kirándulás. Visszaérkezve már sok gyermeket az óvodában vártak szüleik, akiknek rövid uzsonnázás után, lelkesen mesélhettek a napjukról.