Bárány Nagycsoport

„Lehet, hogy elfelejtik, mit mondtál nekik, de soha nem fogják elfelejteni, hogy hogyan érezték magukat szavaidtól.”

/Carl William Buehner/

barany1

Csoportunk 16 kisgyermekkel kezdte el a nevelési évet. Nagyon összeszokott kis „Társaság”, nagy öröm, hogy a pandémia időszaka nem nyomta rá bélyegét a társas kapcsolatokra. A tisztelet egymás iránt a legfőbb erényünk. Figyelnek egymásra, vigasztalják egymást. Nagyon elfogadóak a gyerekek egymás iránt, a külföldi anyanyelvű kisgyermekkel ugyanolyan önfeledten játszanak, mint másokkal.

Nagyon szeretik a drámajátékokat, a mozgásos tevékenységeket. Imádnak mesét hallgatni, dramatizálni. Nagyon szeretnek kreatívkodni, akár egy kartondobozból is képesek mesevárat készíteni, amiből a királykisasszonyt kell megmenteni. Elmaradhatatlan kellék a kartonból készített sisak.

Nagy öröm, hogy óvodán kívül is keresik egymás társaságát.

Legfontosabb számunkra, hogy a szabad játék által fejlődjön a gyermek, önfeledt játékkal teljen ideje nagyrésze. Meghatározó, hogy a gyerekek minél több időt tölthessenek szabad levegőn. Célunk, hogy a csoportban a boldog gyermekek járjanak.

Richterné Kiss Judit és Takács Ildikó Milla

Óvodapedagógusok