Halacska

35_166-330px

Szeptembertől kiscsoporttal kezdtük meg ezt a nevelési évet. A Halacska csoportban, 10 kislány és 12 kisfiú jár.

Egy színes barátságos, csoportszoba a miénk, a „halacskáké”! A szobánk egyedisége, hogy van
egy galériánk, melyet nagyon kedvelnek a gyerekek.

Fontosnak tartjuk, hogy a gyermekeink, nyugodt, biztonságos, szeretett teljes, esztétikus környezetben játszhassanak nap, mint nap. Nagy hangsúlyt fektetünk a gyermekek testi és lelki egészségére. Napi levegőzéssel, és a mindennapos mozgással igyekszünk óvni a gyermekeink egészségét. Mindennapi mozgás mellett, naponta gyümölcsöt, zöldséget fogyasztunk. Testi érintéssel (ölbe vétel, simogatás, ölelés) kívánjuk megsegíteni a zárkózottabb gyermekeket.

Főbb tevékenységünk a játék és ehhez színes, változatos játékokat biztosítunk számukra. Játék közben észrevétlenül, tapasztalathoz, ismerethez juttatjuk a ránk bízott gyermekeket. Célzottan, tudatosan, differenciáltan, fokozatosan, az életkori sajátosságokat figyelembe véve fejlesztjük a képességeiket.

Sokat verselünk, mesélünk, dalolunk és lehetőség szerint zenét hallgatunk. A kézimunka
tevékenység kedvelt időtöltésük, szívesen gyurmáznak, tevékenykednek a gyerekek.

Zöld óvodánk címére nagyon büszkék vagyunk, ezért e szellemiségben neveljük a ránk bízott gyermekeket is.

Vargáné Dósa Andrea, Fugusch Flóra, óvodapedagógus
Szilágyi Katalin (pedagógiai asszisztens)
Balatoni Róbertné/ Anikó, dajka