„A játék mackó aprócska puhaság.
Könnyedén átölel,
Ahogy a világon semmi más.”
/Jeanne Wylie Torosian/
A Maci csoportba év elején 17 gyermekkel indultunk, 9 kisfiú és 8 kislány. Az otthonról érkezetteknek, az óvoda életük második szocializációs tere, a csoport egy része azonban már bölcsödébe is járt. Célunk a következő nevelési évben, hogy az óvodai életben a gondozással és a saját személyi higiénékkel kapcsolatos teendőket közös nevezőre hozzuk az otthonról hozott szokásrendszerrel. Ebben a szülők hathatós segítségére számítunk. Célunk, hogy a pedagógusok tanácsait, javaslatait elfogadják, és beépítsék a gyermekeik mindennapi életébe.
Egyik legfontosabb feladatunk és célunk a szociális érzékenység kialakítása, közösségé való kovácsolódás, egymás közelebbről való megismerése, a szeretetteljes légkör kialakítása, keressék és várják el egymás szerető támogatását.
A csoport a gyakorló játék szintjén tart, távolabbi cél, hogy az egymás mellett történő játék, egymással történő játékba forduljon. Egy-egy játéktevékenység időtartama legalább húsz percre egészüljön ki, mely feltétele az elmélyült tartalmas játéknak.
Fokozatosan, rugalmasan ismertetjük meg őket az óvodai élettel, a tevékenységekkel, gyermekmunkával, intézményünk és a csoport jeles napjaival és ünnepeivel. Az élményeken és tapasztalásokon keresztül segítjük a gyermeki látókör kiszélesedését, a közösségen belül érezzék a biztonságos élményekkel, tapasztalatokkal teli légkört.
Az anyanyelvi készséget igyekszünk megalapozni sok mesével, rövid verssel, beszélgetéssel és beszéltetéssel, ebben kérnénk a szülők támogató együttműködését.
A mozgáskultúra fejlődését és kialakítását játékos tornagyakorlatokkal, egyenletes lüktetésre történő mondókákkal és énekekkel segítjük.
Fokozatosan törekszünk egymás elfogadására, a bizalom kialakítására felnőttekkel és a csoporttársakkal egyaránt.
A Maci csoportban nagyon fontos az érzelmek kimutatása, egymás elfogadása, a buzdítás a dicséret, és a sok-sok ölelés.
Franó Andrea és Bajusz Luca
Óvodapedagógusok
Bodnárné Kató Magdolna
Dajka