Magonc

logo-330px

Küldetésünk:

"A magot gondozzuk, hogy kis leveleket növesztve magonccá cseperedjen.

A magoncot szeretettel óvjuk, szakértelemmel neveljük, képességei szerint fejlesztjük, hogy

edzett, egészséges, érdeklődő csemetévé fejlődve, majdan a környező világért felelősséget érző, kiegyensúlyozott életet élő felnőtté váljon.”

Óvodánk

1991. október óta működik Budapest Erzsébetváros Önkormányzatának intézményeként.

A Városligethez közel, tágas udvar közepén áll a kétszintes épület. Szomszédságunkban a Városligeti Bölcsőde színes épülete található. A kezdetben 120 férőhelyes, 6 csoportos óvodát 2005-ben 8 csoportra bővítették. Engedélyezett létszámunk az Alapító okiratunk szerint 179 fő.

A vidám dekorációkkal, színesen és praktikusan berendezett csoportszobákhoz egy-egy felújított, mosdó, öltöző is tartozik.

Jól felszerelt tornatermünk nem csak a testnevelés foglalkozások színtere. Itt rendezzük meg a gyermekek hagyományos ünnepeit (pl. Mikulás, Karácsony, Anyák napja, Ballagás, Évzáró), a Mesenapot, interakatív kiállításokat, szülős délutánokat, előadóművészek, zenekarok műsorait.

Három kisebb foglalkoztatóban a fejlesztő-, logopédiai foglalkozások zajlanak, ill. az utazó gyógypedagógus szervez tevékenységeket, elfoglaltságokat a sajátos nevelési igényű gyerekeknek.

Só szobánkban kristálysó párával igyekszünk tiszta klímát teremteni, ahol óvodásaink hetirend szerinti és délután csoportjukkal választott időben látogathatnak.

Ebédlőnkben 2 turnusban étkeznek a gyerekek, kulturált, kényelmes körülmények között.

Játszó szobánkban a gyermekek fejlesztő és társasjátékokkal játszhatnak, az itt lévő könyvtárat is látogathatják, természetfilmeket, vetítést nézhetnek, zenét hallgathatnak.

Az aulában "ugrálót" alakítottunk ki, ahol szomorú idő esetén is mozoghatnak a gyermekek. Itt óvó néni felügyelettel mászhatnak, ugrálhatnak, hintázhatnak, bújócskázhatnak a fiúk-lányok.

Két - legutóbb felújított – műfüves, füves, öntött gumi, viacolor burkolattal rendelkező udvarunkon a modern, színes mászókák, hinták, homokozók, egyensúlyozó eszközök változatos mozgások kipróbálására alkalmasak, labdázhatnak, rollerezhetnek, biciklizhetnek a gyerekek.

Tapasztalatokat szerezhetnek a virágágyások ápolásával, egyéb kerti munkákkal kapcsolatban is. Kis kerti tavunk, a csoportok akváriumai, terráriumai az állatokról való gondoskodásra nevelik gyermekeinket. Zöld Óvoda programunkat egyéb, környezettel és természettel kapcsolatos tennivalók is színesítik: rendszeres Állatkerti látogatások, kirándulások, gyümölcs szüret, madáretetés, állatos foglalkozások, Városigeti séták, játszóterek látogatása.

Földrajzi fekvése és az épület adottságai miatt a kezdetektől fogva népszerű volt a szülők körében a Magonc Óvoda. Évről évre túljelentkezés volt/van.

Csoportonként 2-2 főiskolát végzett óvodapedagógus és 1-1 dajka foglalkozik a gyermekekkel. Munkájukat főállású logopédus és fejlesztő pedagógus, két pedagógiai asszisztens segíti. Konyhalány, óvodatitkár alkotja még a 30 tagú munkatársi közösségünket.

Nevelőtestületünk tagjai szakmailag felkészültek, többen szakvizsgával is rendelkeznek: gyógytestnevelő, környezeti nevelő, pszichopedagógus, mentálhigiénés szakember, közoktatási szakértő, drámapedagógus, vezető óvónő. Jártasak a bábozásban, kézművességben, mesélésben, éneklésben, zenélésben, játék és egyéb szabadidős tevékenységekben.

Csoportjainkat a gyermekek életkora szerint szervezzük: kis-, középső és nagycsoportjaink maximális létszáma 22-23 fő. Sajátos nevelési iényű gyermekeket is fogadunk.

Természetesen, egyéni kéréseket is igyekszünk figyelembe venni a csoportok alakításakor: barátok, már ismert óvó néni, testvérek, bölcsődés csoporttársak, egyebek.

Változatos tevékenységek szervezésével igyekszünk tartalmas, élményekben, tapasztalatokban gazdag óvodai életet biztosítani óvodásainknak.

Köszönjük megtisztelő figyelmét honlapunk látogatásával!

Magonc Óvoda munkatársai

Gyakran kérdezik: "Minek a rövidítése? Mi is az a Magonc?

A magonc: magról nevelt kis növény.

Kevesen tudják, hogy régen az óvodásokat "óvoncok"-nak hívták…

Óvodánk gesztenyefa sorban, a Városliget közelében van. Erre utal kis figuránk gesztenye teste, makk feje: a gesztenye és a tölgyfa is magoncról nevelkedik. Az egészségnevelés, a mozgás hangsúlyos nevelési programunkban - ezért van torna cipője, nadrágja.

Bartos Viktória művésznő logónk tervezésekor pontosan ráérzett arra, hogy a kapcsolatok alakítása legalább ilyen fontos. A kis virág a barátságot, az egymásra figyelést, a természetről való gondoskodást is jelenti.