Nagy sikerű Magonc születésnap

Óvodánk 1991 októbere óta, immáron 26 éve működik az Erzsébetvárosi Önkormányzat intézményeként. Az azóta számtalan változáson, fejlődésen, külső és belső átalakuláson keresztül ment óvodában minden év októberében megünnepeljük azt a napot, amikor Magonc óvodaként megkezdhettük a gyermekek nevelését. Mint azt már megszokhatták felnőttek és gyerekek egyaránt, ezt a jeles eseményt mindig igyekszünk emlékezetessé tenni, vidám hangulatot teremteni. Az ünnepi díszbe öltözött tornateremben összegyűltek kicsik és nagyok, hogy egy rövid köszöntő után közösen elfogyasszák a születésnapi tortát. Mint az már hagyománnyá vált az elmúlt években, ezúttal is meghívott előadók segítettek a születésnapi hangulat fokozásában.

Idén az Áldás együttes fogadta el a meghívásunkat, akik igényes, tartalmas népzenét kínáltak, mindeközben pedig valódi értékteremtő, hagyományőrző táncházzal is készültek a gyerekeknek. Előadásuk részeként hangszerbemutatót is megtekinthettünk. Egy születésnapról sohasem hiányozhat a zene mellől a tánc sem, ami természetesen most sem maradt el. Óvodánkban már hosszú évek óta tart néptánc foglalkozást Pataki Lili, a Bihari János Táncegyüttes tagja, akit bármikor hívunk, örömmel jön hozzánk, és táncoltatja meg az apró lábakat. Születésnapi ünnepségünkre ő is tartogatott nekünk meglepetést. Az előadáson két népviseletet is bemutatott a gyerekeknek. Láthatták őt Kalotaszegi viseletben, amelyben táncpartnerével, Rásó Barnabással, - aki először, de reméljük nem utoljára járt nálunk-, kalotaszegi legényest, hajnalit, csárdást és szaporát roptak. Majd bemutatásra került egy csodálatos szatmári népviselet is, amelyben verbunkot, valamint lassú és friss csárdást játak. A gyerekek közül már ekkor többen táncra perdültek, így nem okozott nehézséget a táncosoknak és zenészeknek táncra hívni a többi Magonckát sem. A főként ugrós koreográfiákat könnyen tudták a gyerekek követni, az ismert dalokat a nagyobbak már énekelték is, a jó hangulathoz már nem is kellett más.

Egy igazán jó hangulatú, mozgalmas, értékes délelőtt során méltóképpen ünnepelhettük óvodánk születésnapját.

Még sok ilyen szép napot, Magonc Óvoda

logo-330px